شفقنا ورزشی_ ورزشکاران کشورمان توانستند مدال های طلا و نقره دسته ۵۹ کیلو گرم وزنه برداری بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را از آن خود نمایند.

به گزارش شفقنا ورزشی، مسابقات دسته ۵۹ کیلو گرم وزنه برداری سومین دوره بازیهای پاراآسیایی با حضور ۶ شرکت کننده برگزار شد که مدال های طلا و نقره در این دسته به ورزشکاران ایران رسید.
در این مسابقات امیر جعفری به مدال طلا و یوسف یوسفی نیز به مدال نقره این مسابقات رسیدند.

جعفری در انتخاب نخستش وزنه ۱۷۳، در انتخاب دومش وزنه ۱۷۸ و در سومین انتخاب نیز توانست وزنه ۱۸۴ کیلو را مهار کند تا هفتمین طلای کاروان ایران در پاراآسیایی را به نام خود ثبت کند. جعفری برای شکستن رکورد آسیا درخواست وزنه ۱۹۳ کیلوگرمی کرد که در صورت غلبه بر این وزنه یک کیلوگرم رکورد آسیا را بهبود می بخشید اما قادر به مهار این وزنه نشد.

یوسف یوسفی برنده مدال نقره نیز توانست در انتخاب نخستش وزنه ۱۷۰ کیلویی را بالای سر ببرد، در انتخاب دوم بر وزنه۱۷۵ کیلو گرم غلبه کرده و در سومین انتخابش نتوانست بر وزنه ۱۸۳ کیلوگرمی غلبه کند.

*جوانمردی به مدال نقره پرتاب وزنه دست یافت

نماینده کشورمان به مدال نقره رقابت های پرتاب وزنه بازی های پاراآسیایی جاکارتا دست یافت.

در ادامه رقابت های دو و میدانی بازیهای پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا سید علی اصغر جوانمردی نماینده کشورمان در ماده پرتاب وزنه کلاس ادغامی F35 به رقابت با حریفان پرداخت که در نهایت مدال نقره را از آن خود کرد.

جوانمردی با ۱۴٫۴۵ نقره گرفت. پرتابگر ازبک با ۱۵٫۷۵ به مدال طلا رسید و نماینده چین هم با ۱۴٫۹۹ به مدال برنز دست یافت.

مهران نکویی مجد دیگر نماینده کشورمان در این رشته با ۱۴٫۷۰ چهارم شد.

*نتایج دور چهارم مسابقات پارااسیایی شطرنج نابینایان/صدر نشینی امید کریمی و عاطفه نقوی

رقابت های دور چهارم شطرنج نابینایان در بخش استاندارد در حالی عصر امروز در ورزشگاه پاکاپوتی جاکارتا به پایان رسید که امید کریمی در گروه b2-b3 آقایان و عاطفه نقوی در گروه b2-b3 بانوان صدر جدول را از آن خود کردند.

در دور چهارم و در بخش آقایان مهدی رومیفرد در گروه b1 نماینده ویتنام را از پیش روی برداشت، عرفان محمدعلیزاده در مقابل نماینده میانمار به تساوی رسید و حسن قدیری، دیگر نماینده کشور میانمار را مغلوب کرد.

در گروه b2 و b3 مجید باقری در برابر حریف قزاقستانی خود به نتیجه تساوی تن داد، علیرضا قورچی بیگی نتیجه را به حریف هندی خود واگذار کرد و امید کریمی نماینده کشور میزبان را شکست داد.

در رقابت های بخش بانوان و در گروه b1 خانم ملیحه صفایی مغلوب رقیب میانماری شد، لیلا زارع زاده حریف ویتنامی خود را از پیش روی برداشت و زهرا محمدی راد از نماینده کشور میانمار شکست خورد.

در رقابت های گروه b2 و b3 بانوان، عاطفه نقوی و فاطمه برقول با نتیجه تساوی میز شطرنج را ترک کردند و فریبا زنده بودی از سد حریفی از هند گذشت.

تا پایان دور چهارم مسابقات، امید کریمی در کلاس b2 و b3 آقایان و عاطفه نقوی در کلاس b2 و b3 بانوان، با سه و نیم امتیاز در صدر جدول قرار دارند.

صبح امروز و در جریان دور سوم رقابت های شطرنج، ۴ برد، ۴ شکست و ۳ تساوی نصیب شطرنج بازان نابینا و کم بینای کشورمان شده بود.

مسابقات پاراآسیایی شطرنج نابینایان و کم بینایان که برای نخستین بار در این تورنمنت بزرگ برگزار می شود دارای دو بخش استاندارد و سریع است و روز چهارشنبه پس از پایان مسابقات استاندارد، رقابت های سریع آغاز می شود.
مدال های این رشته در هر دو بخش تیمی و انفرادی و در هر دو قسمت استاندارد و سریع توزیع خواهد شد.

*جلیلی  به کلاس بندی باخت

در ادامه بازیهای پاراآسیایی جاکارتا و در رشته شنا، شناگر کشورمان مجبور شد با شناگرانی از کلاس های بالاتر رقابت کند و در این مسابقه شکست خورد.

علیرضا جلیلی در رشته کرال پشت ماده ۵۰ متر کلاس S4 با رقبایی از کشورهای ژاپن، هند، ویتنام، چین، تایلند و قزاقستان به آب پرید اما در نهایت با کسب عنوان هشتمی به کارش پایان داد.

البته او در کلاس بندی نیز با مشکل مواجه شد. زیرا حریفانش شرایط بهتری داشتند.

*کریمی به هفتمی شنا بسنده کرد

آخرین رقابت نهایی در رشته شنا برای نمایندگان ایران در روز دوم با یک مقام هفتمی به اتمام رسید.

محمدحسین کریمی جهان آبادی شناگر نابینای کشورمان در ماده ۱۰۰ متر آزاد کلاس S13 به همراه شناگرانی از کشورهای ژاپن، قزاقستان و ازبکستان به آب زد.

در ادامه ایسنا نوشت: این شناگر کشورمان که با حریفانی از دو کلاس بالاتر رقابت می کرد، در نهایت با کسب مقام هفتمی به کار خود در فینال پایان داد تا پایان بخش فینال های نمایندگان ایران در رشته شنا از روز دوم باشد.

انتهای پیام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here